Wspaniały i współczesny Kraków

Głównym spośród trudnych przeszkód w lwiej części miast w Polsce jest infrastruktura drogowa. Polskie gminy są nie przygotowane do tak dużego nasilenia ruchu, jaki pojawił się poprzez wzrost liczby samochodów na krajowych szosach. Dlatego główną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które powinno rozpocząć prawie każde województwo jest zainwestowanie środków w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i transport miejski to najważniejszy obszar, jaki da przestrzeń na to by poprawić zadowolenie krakowian jak również usprawni całość infrastruktury miasta.

Wśród innych gmin, inwestycje komunikacyjne jakie realizuje Kraków mocno się wyróżniają. Krakowianie w głosowaniu wypowiedzieli się za budową metra, jednak zanim ono zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową i nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć dużo środków . Spośród ważniejszych inwestycji warto wymienić:
w pełni napędzaną elektrycznie siatkę autobusów – pierwszą w kraju,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w planach miasto przewiduje remont przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych pomiędzy już istniejącymi połączeniami oraz remonty istniejących połączeń tramwajowych i dróg dojazdowych.
Mieszkańcy napraw nie znoszą – utrudnienia w komunikacji i dotarciu do biur przeszkadzają w codziennym życiu. Warto jednak mieć jasność tego, że bez inwestycji infrastruktura nie może się poprawić i by mieszkało się lepiej, wymagać trzeba cierpliwości.Prezydent miasta Krakowa
Inwestycje w rozwój transportu to nie tylko następne drogi, jak również lepszej jakości nawierzchnia dróg, która będzie mocniejsza i wytrzymała. (jednym z takich wzorów jest odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, miasto potrzebuje jeszcze kolejnych remontów i inwestycji, by jeździło się po nim wygodnie. Nie tylko autem, ale również komunikacją miejską. Ale widać wyraźnie, że wszystko jest na prostej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie wygodnie i przyjemnie.