Present Simple ćwiczenia pdf

Efektywne wsparcie nauki języka angielskiego dla dzieci
Nikomu nie trzeba wyjaśniać, jak ważny jest język angielski oraz to, żeby dziecko zdołało jak najwcześniej uczyć się go w sposób funkcjonalny. Powstały już bezkresne tomy publikacji i poradników wskazujących na to, jakim sposobem można wspierać własne dziecko w zmaganiach się z zagranicznym językiem. W tym miejscu próbujemy uzbierać w pigułce jedne z najważniejszych narzędzi, które okazały się efektywne w nauce języka angielskiego w znacznej większości przypadków.

dom słownictwo ćwiczenia

Efektywna nauka języka angielskiego – jak wspomóc potomka?
Najistotniejsze w nauce języka angielskiego w czasie dzieciństwa jest zjednoczenie jej z rozrywką. To daje bardzo dobre efekty, zwłaszcza wtedy, kiedy taka nauka jest wspomagana przez właściwego korepetytora. Właściwego – to znaczy, kochającego nie wyłącznie język angielski, ale również dzieci, a do tego potrafiącego tę wiedzę oraz miłość przekazać.
Poza zaangażowaniem korepetytora można wspomagać dziecko przez zachęcanie go do korzystania z takich porad dydaktycznych jak:
•    Flashcards
•    Książeczki interaktywne
•    Ćwiczeniówki
Jako rodzic, jakiemu zależy na świetnych zdolnościach lingwistycznych dziecka, powinieneś mieć także otwarty umysł na stałe poszukiwanie pomysłów, dyrektyw, pobocznych materiałów, jakie będą malucha inspirować do pogłębiania nauki, odkrywania nowych słówek. Z od czasu do czasu dziecko samo będzie domagało się pobocznych bodźców, koniec końców pokocha ten drugi język, a owoce tej namiętności będą mu pomagać przez całe życie – od zdobywania trafnych stopni w szkolnej ławie, po pokaźniejsze możliwości w kontekście kariery zawodowej.