terapia alkoholowa zamknięta 

Początki leczenia alkoholizmu
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – inaczej alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało końca. Jednakowoż nie musisz sam cierpieć. Jest dużo dostępnych metod terapii, jakie wspomogą Ci w zwalczeniu alkoholizmu, by powrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

leczenie uzależnienia alkoholowego

Przeróżne czynniki, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać ważną rolę w sukcesie Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie alkoholizmu winno być doglądane przez zespół ekspertów lekarskich w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie są liczne środowiska leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez specjalistów, jacy pomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą świętować Twoje sukcesy i współdziałać z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej niż jedna druga osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób które wracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego lub ewentualnie ambulatoryjnego, należy uczestniczyć w regionalnych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najlepszy czas na leczenie?
Przed rozpoczęciem kuracji postać musi w pierwszej kolejności rozpoznać własny stan oraz posiadać ochotę opuścić napój alkoholowy. W pewnych momentach jednostka może uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wspólnie członkowie rodziny lub przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Kojarzy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o nadmierne picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja pomaga też zainicjować dyskusję na temat osiągalnych opcji kuracji oraz wsparcia.

Nie ma poprawnego lub też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli niemniej jednak nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może wywoływać wiele dodatkowych kłopotów, takich jak zawiłości zdrowotne, kłopoty finansowe, trudności z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.