Najlepsze centrum opieki nad matką oraz dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

Obecnie kobiety z reguły dowiadują się o ciąży to naturalnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość zezwala odkryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowe życie bywa różna. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje jednakże dylemat „komu powierzyć los własny i własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Hubert Huras

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Dziś w naszym kraju znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe mamy są w stanie liczyć na kompetentną opiekę związaną z okresem ciąży i połogu.
W kolosalnym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najważniejsze, właśnie dlatego także kompleksowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży powinny być przeprowadzane przez fachowców dysponujących nie jedynie wysokiej klasy oprzyrządowaniem, jednak w głównej mierze także ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero rozpoczęcie macierzyństwa
Nowo urodzone maleństwo daje co niemiara radości, niemniej jednak także o jego zdrowie trzeba zatroszczyć się ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodzice są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, w następstwie tego również zapewnienie mu fachowej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Właściwe ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych świadczących szczególne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci konstruowane są idealne warunki medyczne. Lekarze troszczą się nie wyłącznie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, niemniej jednak też o ich komfort i właściwe samopoczucie, jakie ma prawo rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług profesjonalistów korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.