mięso sezonowane Kraków

Autentyczna włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Włoskie restauracje to w Polsce najczęsciej spotykany rodzaj restauracji. Kochamy włoskie jedzenie bo jest smaczne, sycące oraz ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pizza czymakarony. Bardziej wrażliwi konsumenci kosztują mniej znane dania obiadowe – canelloni, lasagne i włoskie zupy minestrone.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji warto zwrócić uwagę na elementów: czy miejsce korzysta z włoskich produktów, czy w karcie znajdują się też nie tak znane dania, czy lista win, oferuje typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków i potrawy z wielu części kraju. W dobrej restauracji poczujemy naturalny smak Włoch.

Włoska kuchnia jest prosta, ale to wcale nie oznacza, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można uznać, że jest to niezwykle smaczna kuchnia z Europy .

Dobre wina włoskie

Żadna szanująca się restauracja włoska, która ubiega się do tytułu bycia eleganckim miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna zapominać trunków. Obiad na włoską modę z całą pewnością powinien zawierać również aperitiff. Lampka alkoholu to dla Włochów kanon. czytaj Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie toskańskie chianti, kalabryjskie ciro a także cagliari z Sardynii. Restauracja włoska – o ile naprawdę chce być postrzegana jako faktycznie włoska, musi mieć różnorodną kartę win.

Klasyczna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć indywidualność kuchni włoskiej bez wątpienia trzeba poszukać restauracji, która potrafi przyrządzić nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film